Cześć,

Nazywam się Patrycja i jestem włamywaczką – hakuję wadliwe oprogramowanie postaw żywieniowych, wyszukuję błędy w myśleniu o jedzeniu i konfiguruję system tak, by Użytkownik mógł intuicyjnie poruszać się w świecie wyborów żywieniowych 🙂 Jestem dietetyczką, która nie tylko stworzy Ci skuteczny jadłospis, ale też wzmocni wolę, byś nigdy więcej nie odpuścił. Pomogę zmienić uzależnienie od jedzenia w zdrowe nawyki, by wszystkie dotychczasowe porażki związane z odchudzaniem przekuć w wymarzony rezultat. Bagatelizując nadwagę, podupadasz nie tylko na zdrowiu. Prawda jest taka, że im słabsze jest Twoje ciało, tym bardziej Tobą rządzi. Czas przejąć dowodzenie! Możesz mieć pewność, że przeprowadzę Cię przez proces odchudzania trwale, bez skutków ubocznych i wcale nie będziesz śnić po nocach o kotletach schabowych i pączkach z cukierni za rogiem.

Uwielbiam nauczać, inspirować, tworzyć i odkrywać nowe smaki. Kulinarne wariacje, zapach ulubionych perfum, krem do dłoni, błyszczyk do ust, muzyka, to rzeczy bez których nie mogłabym egzystować. Dzięki zmianie własnych nawyków żywieniowych i ciężkiej pracy nad ciałem, z zakompleksionego brzydkiego kaczątka, stałam się świadomą siebie kobietą, która wciąż docenia i cieszy się z najmniejszych rzeczy.

Moja historia

W przeszłości zmagałam się z nadmiarem kilogramów. Pamiętam, że już jako dziecko uwielbiałam jeść – i jak łatwo się domyślić nie zawsze były to właściwe wybory . W najgorszym momencie ważyłam ponad 80 kg.
Dzięki samozaparciu i długiej walce, dziś jest mnie ponad 20 kg mniej. Wszystkim ciężko w to uwierzyć, a jednak udało się! Doskonale wiem, jak to jest być na diecie – również tej rozumianej klasycznie. Jestem świadoma ile niesie to ze sobą wyrzeczeń, ciężkich momentów i chwil słabości. Jednocześnie wiem, że jest to również czas wielkich sukcesów i radości z nimi związanej.

Każdy akt asertywności względem kolejnej kostki czekolady, chrupiącego wafelka, ociekających tłuszczem frytek, paczki chipsów czy innych niezdrowych przekąsek – to właśnie ten GIGANTYCZNY SUKCES, który wart jest poświęcenia.
Obecnie, moje podejście do bycia na tzw. diecie znacznie się zmieniło. Jest to dla mnie przede wszystkim sposób odżywiania się, który z czasem staje się częścią codzienności. Tak też pierwotnie definiowano słowo „diaetia” (z gr.) = sposób odżywiania się, styl życia.

Wykształcenie

 

Początek mojej kariery związany był z kosmetologią. W latach 2008-2011 zdobyłam tytuł licencjonowanego kosmetologa w PWSZ w Nysie. Następnie kontynuowałam naukę w Wyższej Szkole Fizjoterapii im. Andrzeja Czamary we Wrocławiu. Własnie tam w 2013 roku  uzyskałam tytuł magistra kosmetologii broniąc pracy na temat „Wpływu autorskiego programu odchudzającego Centrum Dietetyki i Masażu EQUILIBRIUM we Wrocławiu na walkę z nadwagą”.* Na początku 2014 roku na łamach „Wiedza, zdrowie, uroda cz. II” w ramach serii wydawniczej „Zarządzanie wiedzą w regionie” zamieściłam artykułu pt. „Ocena skuteczności programu autorskiego ‘EQ PREMIUM’”  .

W trakcie studiów magisterskich temat dietetyki zgłębiałam we wrocławskiej Akademii Dietetyki. Tam przystąpiłam do Egzaminu Państwowego, który zakończyłam oceną celującą i tym samym potwierdzone zostały moje kwalifikacje do wykonywania zawodu dietetyka. Każdy wolny czas poświęcałam na poszerzanie swojej wiedzy poprzez czytanie coraz to nowych książek, publikacji, czasopism branżowych oraz własnym eksperymentom kulinarnym, poszukiwaniu zamienników tego, co klasycznie pojawia się na naszych stołach.

Od 2011 roku aktywnie zajmuję się zmianą nawyków żywieniowych i pomocą w odchudzaniu swojego otoczenia. Na swoim koncie mam setki szczuplejszych, zadowolonych i przede wszystkim zdrowych Pacjentów. Osoby te na nowo cieszą się każdym kęsem pożywienia i już nigdy (chyba, że wrócą do starych nawyków żywieniowych) nie będą musiały stawiać czoła klasycznemu efektowi jo-jo. Staram się zawsze dokonać jak najlepszej reedukacji w temacie wyborów żywieniowych oraz pokazać, jak duży wpływ na nasz organizm ma to, co jemy.

Jestem Ambasadorką Fundacji Jamiego Olivera „Food Reolution”, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej oraz Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita. Mam za sobą udział w licznych szkoleniach i  ogólnopolskich konferencjach dietetycznych.

Ciągle się rozwijam. 2014 roku postanowiłam podjąć dalsze kształcenie na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (oddział we Wrocławiu) na kierunku psychodietetyka. Pozwoliło mi to zgłębić mechanizmy mające wpływ na nasze codzienne wybory żywieniowe. Utwierdziłam się w przekonaniu, jak niesamowita jest ludzka psychika i wszystkie koneksje w naszym organizmie. Czy wiecie, że ponad 80% naszej odporności znajduje się właśnie w jelitach? Albo, że pomiędzy jelitami a mózgiem występuje ścisłe połączenie poprzez nerw błędny. Że jelito posiada ogrom neuronów i to w jakiej jest kondycji ma wpływ na wszystko! Na nasz nastrój, motywację do działania, jakość snu i koncentrację.

Zmiany są trudne, lecz fantastyczne w skutkach. Poziom świadomości własnego organizmu ma wpływ na wszystkie dziedziny życia.

 

Znajdź swój sposób na życie i pokochaj codzienność!
Zdrowie zaczyna się w głowie i na talerzu.

 

*Centrum w kwietniu 2017 zostało rozwiązane, jednakże jego działalność jest przeze mnie kontynuowana w odmienionej autorskiej formie.

Zapisz się na pierwszą wizytę

Zadzwoń do mnie lub wypełnij formularz, a skontaktuję się
z Tobą w celu ustalenia szczegółów pierwszej wizyty.

TELEFON

606 677 534

Od poniedziałku do piątku 8:00 – 20:00.
E-MAIL
patrycja@sposobnazycie.pl
lub
patrycja.palkiewicz@gmail.com
Dane do przelewu

7‍7 1050 1517 ‍1000 0091 ‍2617 7212

SPOSÓB NA ŻYCIE Patrycja Palkiewicz
FORMULARZ KONTAKTOWY


Zgadzam się na przechowywanie i przetwarzanie moich danych przez witrynę.