Cześć,

 

Nazywam się Patrycja Palkiewicz i nie będę Cię uczyć liczenia kalorii. Bo w zdrowym stylu życia nie chodzi o bieganie z kalkulatorem w dłoni. Chodzi o świadome wybory, które z tygodnia na tydzień będą wchodzić w nawyk i zmieniać Twoje samopoczucie na lepsze.
Jestem holistyczką, tak w skrócie. Spojrzę na Ciebie całościowo, poczynając od wyników badań krwi, przez analizę dzieciństwa, okresu dojrzewania, aż po dzisiejsze wybory żywieniowe, radzenie sobie z emocjami, aktywność fizyczną. Stworzę smaczny jadłospis, który raz na zawsze zmieni definicję ‘diety’ w Twojej głowie. Sprawię, że wszystkie dotychczasowe porażki związane z odchudzaniem zmienisz w wymarzony rezultat. Wzmocnimy ciało poprzez umysł (i odwrotnie), bo prawda jest taka, że im słabszy jest Twój umysł, tym trudniej opanować ciało.
Możesz jeść praktycznie wszystko, co lubisz, ale z umiarem i ze zrozumieniem mechanizmów, które zachodzą w ciele. Klasycznym daniom można nadać zdrowszy charakter, po to, aby za jakiś móc powiedzieć sobie: “TO BYŁA DOBRA DECYZJA!” i być może zainspirować kogoś ze swojego otoczenia do podobnej zmiany.
Uwielbiam nauczać, inspirować, tworzyć i odkrywać nowe smaki. Kulinarne wariacje, zapach ulubionych perfum, krem do dłoni, błyszczyk do ust, dobra muzyka, japońskie kadzidełka, aktywność fizyczna, bliskość natury, spacery z psem i bezinteresowny uśmiech, to rzeczy, które każdy mój dzień czynią lepszym.
W 2011 roku, dzięki zmianie własnych nawyków żywieniowych i ciężkiej pracy nad swoim ciałem (-25kg!) oraz umysłem, z zakompleksionego brzydkiego kaczątka, stałam się świadomą kobietą, która wciąż odkrywa tajniki własnego ciała i psyche, dzięki czemu mogę skutecznie pracować z osobami, które spotykam na swojej zawodowej drodze.

Moja historia

W przeszłości zmagałam się z nadmiarem kilogramów. Pamiętam, że już jako dziecko uwielbiałam jeść – i jak łatwo się domyślić nie zawsze były to właściwe produkty. W najgorszym momencie ważyłam ponad 85 kg.
Dzięki samozaparciu i długiej walce, dziś jest mnie ponad 20 kg mniej. Wszystkim ciężko w to uwierzyć, a jednak udało się! Doskonale wiem, jak to jest być na diecie – również tej klasycznie rozumianej, pełnej zakazów i głodzenia się. Jestem świadoma, ile niesie to ze sobą wyrzeczeń, ciężkich momentów i chwil słabości. Jednocześnie wiem, że robiąc to odpowiednio, można przeżyć czas wielkich sukcesów i radości z nimi związanej.

Każdy akt asertywności względem kolejnej kostki czekolady, chrupiącego wafelka, ociekających tłuszczem frytek, paczki chipsów czy innych niezdrowych przekąsek – to właśnie ten GIGANTYCZNY SUKCES, który wart jest całego procesu zmiany.
Moje podejście do bycia na tzw. diecie jest przede wszystkim rozumieniem swojej psychiki oraz sposobem odżywiania się, który raz dwa staje się codziennością. Tak też pierwotnie definiowano słowo „diaetia” (z gr.) = sposób odżywiania się, styl życia, a nie liczenie kalorii i katowanie się jedzeniem, które nie sprawia przyjemności.

Wykształcenie

 

Początek mojej drogi zawodowej związany był z kosmetologią. W latach 2008-2011 zdobyłam tytuł licencjonowanego kosmetologa w PWSZ w Nysie. Następnie kontynuowałam naukę w Wyższej Szkole Fizjoterapii im. Andrzeja Czamary we Wrocławiu. Własnie tam w 2013 roku  uzyskałam tytuł magistra kosmetologii broniąc pracy na temat „Wpływu autorskiego programu odchudzającego Centrum Dietetyki i Masażu EQUILIBRIUM we Wrocławiu na walkę z nadwagą”.* Na początku 2014 roku na łamach „Wiedza, zdrowie, uroda cz. II” w ramach serii wydawniczej „Zarządzanie wiedzą w regionie” zamieściłam artykułu pt. „Ocena skuteczności programu autorskiego ‘EQ PREMIUM’”  .

W trakcie studiów magisterskich temat dietetyki zgłębiałam we wrocławskiej Akademii Dietetyki. Tam przystąpiłam do Egzaminu Państwowego, który zakończyłam oceną celującą i tym samym potwierdzone zostały moje kwalifikacje do wykonywania zawodu dietetyka. Każdy wolny czas poświęcam na poszerzanie swojej wiedzy poprzez czytanie nowych publikacji, czasopism branżowych oraz dzięki własnej praktyce i eksperymentom kulinarnym. Pasjonuje mnie poszukiwanie zamienników tego, co klasycznie pojawia się na naszych stołach.

Od 2011 roku aktywnie zajmuję się zmianą nawyków żywieniowych i pomocą w przekształcaniu swojego otoczenia na zdrowsze (i akceptujące siebie). Na swoim koncie mam setki, a może już nawet tysiące, szczuplejszych, zadowolonych osób. Wszystkie one na nowo cieszą się każdym kęsem pożywienia i już nigdy (chyba, że wrócą do starych nawyków żywieniowych) nie będą musiały stawiać czoła klasycznemu efektowi jo-jo. Staram się zawsze dokonać jak najlepszej reedukacji w temacie wyborów żywieniowych oraz pokazać, jak duży wpływ na nasz organizm ma to, co jemy.

Jestem Ambasadorką Fundacji Jamiego Olivera „Food Revolution”, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej oraz Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita. Mam za sobą udział w licznych szkoleniach i ogólnopolskich konferencjach dietetycznych, kilka własnych wystąpień.

Ciągle się rozwijam. 2014 roku podjęłam dalsze kształcenie na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (oddział we Wrocławiu) na kierunku psychodietetyka. Pozwoliło mi to zgłębić mechanizmy mające wpływ na nasze codzienne wybory żywieniowe. Utwierdziłam się w przekonaniu, jak niesamowita jest ludzka psychika i wszystkie koneksje w naszym organizmie. Czy wiesz, że ponad 80% naszej odporności znajduje się właśnie w jelitach? Albo, że pomiędzy jelitami a mózgiem występuje ścisłe połączenie poprzez nerw błędny. Że jelito posiada ogrom neuronów i to w jakiej jest kondycji ma wpływ na wszystko, co dzieje się z nami! Na nasz nastrój, motywację do działania, urodę, jakość snu i koncentrację.

Zmiany są trudne, lecz fantastyczne w skutkach. Poziom świadomości własnego organizmu ma wpływ na wszystkie dziedziny życia.

Zgłębiłam także tajniki holistycznej koncepcji zdrowia, zwanej powszechnie AJURWEDĄ i sprytnie przemycam ją w planach żywieniowych wszystkich „SPOSOBOWYCH” Pacjentów. Ukończyłam studia podyplomowe w GWSH w Katowicach na kierunku „Holistyczna koncepcja zdrowia”, zdobywając uprawnienia konsultanta ajurwedyjskiego.

Znajdź swój sposób na życie i pokochaj codzienność!
Zdrowie zaczyna się w głowie i na talerzu.

 

*Centrum w kwietniu 2017 zostało rozwiązane, jednakże jego działalność jest przeze mnie kontynuowana w odmienionej autorskiej formie.

Zapisz się na pierwszą wizytę

Zadzwoń do mnie lub wypełnij formularz, a skontaktuję się
z Tobą w celu ustalenia szczegółów pierwszej wizyty.

TELEFON

606 677 534

Od poniedziałku do piątku 10:00 – 20:00.
E-MAIL
patrycja.palkiewicz@gmail.com
Dane do przelewu

7‍7 1050 1517 ‍1000 0091 ‍2617 7212

SPOSÓB NA ŻYCIE Patrycja Palkiewicz
Możliwość płatności BLIK.
FORMULARZ KONTAKTOWY

    [wpgdprc "Zgadzam się na przechowywanie i przetwarzanie moich danych przez witrynę."]